Rekreacyjne cyborgi i genomika

Home / Medycyna / Rekreacyjne cyborgi i genomika

Rekreacyjne cyborgi i genomika

Genomika

Od czasu ukończenia Projektu Genomu Ludzkiego, który miał na celu pełne mapowanie i zrozumienie wszystkich genów ludzkich, przewidziano erę zindywidualizowanej medycyny, w której wszyscy dostają indywidualną terapię dostosowanymi dawkami. Prawda jest taka, że zgodnie z Spersonalizowaną Koalicją Medyczną istnieją setki wniosków opartych na dowodach dotyczących osobistej genomiki. Kiedy będziemy poruszać się po tej ścieżce, będziemy mieli coraz większe możliwości wykorzystania analizy DNA na łóżku pacjenta, co powinno być konieczne przed faktycznym przepisywaniem leków.

Rekreacyjne cyborgi

Są już znane przykłady cyborgów w rzeczywistym świecie i jestem naprawdę przekonany, że takie stworzenia nie tylko zamieszkają w sferze science-fiction, ale będą wszędzie wokół nas w najbliższej przyszłości. “Cyborg-szal” w końcu zacznie się od nowego pokolenia hipstersów, którzy implantują urządzenia i nowoczesne technologie w swoich ciałach, aby wyglądać chłodniej. Postępy w dziedzinie medycyny przyszłości nie tylko naprawią fizyczne wady, takie jak upośledzenie wzroku, ale stworzy “superhuman”-  uprawnień z oczu orzeł do słuchania nietoperza. Choć pacjent w implantowanych defibrylatorach lub stymulatorach serca może zostać dodany do grupy cyborgatów, spodziewam się, że więcej przypadków, gdy pacjenci poproszą o implantację pewnego urządzenia bez problemów medycznych.

Uprawnienie pacjenta

Myślę, że najprawdopodobniej umieścić najprostszy i najbardziej przewidywalny postęp medyczny na dole tej listy. W niedalekiej przyszłości, czy jest to dobra i wiarygodna informacja medyczna, zasoby dynamiczne czy dokumentacja medyczna; Wszystko będzie po prostu dostępne dla każdego, co może nie wydawać się interesujące, ale to byłby najistotniejszy rozwój w historii medycyny. Pacjenci w końcu doprowadzą do opieki zdrowotnej.

Byłoby wspaniale, gdybyś mógł podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat innych postępów technologicznych w sekcji komentarza po postu. Mam nadzieję, że podobały ci się te dwie podróże w przyszłość medycyny.