Medyczne ulepszenia

Home / Medycyna / Medyczne ulepszenia

Medyczne ulepszenia

Medyczne drukowanie 3D

Jeśli teraz można drukować broń i inne przedmioty, a przemysł biotechnologiczny pracuje nad drukowaniem nawet żywych komórek; Dlaczego pojawienie się 3D narkotyków drukowanych byłoby zaskakujące? Będzie zniszczyć i ponownie zaprojektować cały świat farmaceutyczny, ale regulacja będzie ogromnym wyzwaniem, ponieważ każdy będzie mógł drukować dowolne leki zawierające opatentowane cząsteczki w domu. Uszy bioniczne i prostsze narządy zostaną wydrukowane przy łóżku pacjenta.

Crowdsourcing poprzez social media

Komunikacja medyczna jest czymś, co ma wpływ na wszystkich pacjentów i pracowników medycznych na całym świecie bez wyjątków. Jest to jeden z powodów, dla których social media ma potencjał, aby stać się olbrzymią “maszyną umysłu”, umożliwiającą przekazywanie, dzielenie się, gromadzenie i przechowywanie medycznych informacji zarówno dla pacjentów z elektroniką, jak i specjalistów medycznych, jeśli takie platformy społeczne są wykorzystywane we właściwym droga. Nie lekceważ moc komunikacji cyfrowej / medycznej.

Zmiana zachowań

Przestrzeganie i przestrzeganie przepisów stanowią kluczowe kwestie w zakresie poprawy zdrowia pacjentów i obniżenia kosztów świadczenia opieki zdrowotnej. Kilka start-upów skierowało tę kwestię do różnych rozwiązań, takich jak butelka na pigułkę, która świeci na niebiesko, gdy dawka leku jest podawana i czerwona, gdy dawka jest pominięta (zwycięzca Healthcare Innovation Cup)

Wprowadzanie danych holograficznych

Mimo że pojawiają się lepsze i lepsze rozwiązania wprowadzania danych, prawdopodobnie nie potrzebujemy sprzętu do dodawania danych do laptopa lub komputera, ponieważ na ścianie lub stole będą wyświetlane ekrany i klawiatury, co czyni je prostymi i dostępnymi wszędzie w ustawieniach klinicznych. Klawiatury holograficzne i wirtualne pozwolą nam zapomnieć o smartfonach i tabletach. Potrzebne będą tylko małe projektory, a dane będą przechowywane wyłącznie w chmurze.