Chatboty medyczne są przyszłością wiadomości

Home / Medycyna / Chatboty medyczne są przyszłością wiadomości

Chatboty medyczne są przyszłością wiadomości

Chatboty są przyszłością wiadomości

Chatboty są już wszędzie. W porządku, masz rację, nie wszędzie, ale czasami dostawa nawet nie zaspokoi ogromnego popytu. Na przykład w okresie wakacji w grudniu 2016 r. Amazon Echo był takim “bestsellerem”, że gigantyczna strona internetowa i aplikacja sprzedawana na giełdzie przez wiele tygodni zostały wyprzedane z głośnika kontrolowanego głosem firmy Echo. Te boty rozmawiają z użytkownikami za pośrednictwem głośników, a wbudowane mikrofony słyszy się z pokoju. Gdy Echo usłyszy nazwę “Alexa”, jego dioda LED zapala się w kierunku użytkownika, aby uznać, że jest słuchanie. Odpowiada na pytania, gra muzykę, zamawia produkty Amazon i opowiada żarty.

Dlaczego chatboty staną się sukcesem

Jest tam tak wiele prostych pytań medycznych, które nie wymagają pełnej uwagi lekarza, ale pozostawiając je bez odpowiedzi pozostawia zainteresowanym ludziom nerwowe, zdezorientowane i nieuleczalne. Wyobraź sobie małą matkę z dzieckiem w wieku dwóch tygodni bez żadnego doświadczenia. Będzie ją bombardować mnóstwem pytań, jeśli zapytasz, jak ona i dziecko. Jaka jest temperatura dziecka wymagającego interwencji? Jaka jest idealna temperatura kąpieli dla niemowląt? Ile snu wystarczy? Czy lepiej zostawić skarpetkę na małym rączku przez chwilę po urodzeniu się, czy nie?

Centrum obsługi opieki zdrowotnej i inteligentni pomocnicy ogólnie podnoszą poważne pytania etyczne dotyczące natury ludzkości, a także jej związku z technologią. Ile powinny wiedzieć o nas wspomniane platformy wspierające inteligencję? Kto inny mógłby mieć dostęp do naszych prywatnych i bardzo osobistych informacji zdrowotnych? Jak możemy się bronić w tej wrażliwej sytuacji? Jak często podkreślono, każde urządzenie może zostać włamane i na pewno nie chcę, aby osoby nieupoważnione miały dostęp do moich danych. Jak zabezpieczyć niepożądaną ogromną ilość danych generowanych przez inteligentne urządzenia, takie jak chatboty w przyszłości?