5 niezwykłych medycznych technologii

Home / Medycyna / 5 niezwykłych medycznych technologii

5 niezwykłych medycznych technologii

Rozszerzona rzeczywistość

Cyfrowy soczewek kontaktowy opatentowany przez firmę Google ma na celu zmianę przebiegu leczenia cukrzycy poprzez pomiar poziomu glukozy we krwi. Chociaż prototyp przechodzi intensywne testy, przepisy muszą przygotować się do szybkiego zezwolenia na to zakłócające technologie wejścia na rynek i przyniesie korzyści pacjentom. Microsoft Hololens może również zmienić edukację medyczną i jak patrzymy na świat, wyświetlając cyfrowe informacje na tym, co widzimy. Klinika w Niemczech zaczęła eksperymentować z aplikacją, używając zwiększonej rzeczywistości na iPadach w LUB. Podczas operacji chirurdzy mogą zobaczyć poprzez struktury anatomiczne takie jak naczynia krwionośne w wątrobie bez otwierania narządów, dzięki czemu mogą wykonywać bardziej precyzyjne wykluczanie.

Noszone technologie

Teraz nosimy FitBit i inne urządzenia, które łatwo zmierzyć dane, ale przyszłość należy do sensownych i noszonych czujników, które mogą pracować jak cienka skóra e-skin. Tatuażami biometrycznymi, takimi jak tatuaż eSkin Tattoo VivaLNK, mogą dyskretnie przekazywać informacje medyczne. RFID lub Radio Frequency Identification mogą być wszczepione pod skórę i służyć jako urządzenie identyfikacyjne.

Czujniki te zmierzyć wszystkie istotne parametry zdrowotne i istotne oznaki z temperatury, a biomarkery krwi do objawów neurologicznych 24 godziny na dobę przesyłając dane do chmurki i wysyłając ostrzeżenia do systemów medycznych, gdy udar mózgu wydarzy się w czasie rzeczywistym. Zadzwoni on do pogotowia i niezwłocznie wysyła wszystkie powiązane dane.

Dane w czasie rzeczywistym

Chodzi nie tylko o kontrolę i kontrolę istotnych oznak, ale interwencja jest również kluczem do lepszego zdrowia. Wyobraź sobie czujniki zębate, które rozpoznają ruchy szczęki, kaszel, mówienie, a nawet palenie, więc zapisz się, kiedy jesz za dużo lub palić, bez względu na to, co powiedział lekarz. Trudno będzie nie postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Wyobraź sobie tę samą technologię bezprzewodową używaną w organach dostarczających danych w czasie rzeczywistym.

Mózg Google

Ian Pearson napisał w swojej książce “Jutro” o możliwości, że pewnego dnia będziemy w stanie stworzyć cyfrowe jaźni na podstawie informacji neurologicznych. Oznacza to, że możemy przesłać nasze myśli do komputera i żyć w formie cyfrowej. Ponieważ Google zatrudnił Ray’a Kurzweila do stworzenia ostatecznego sztucznego mózgu kontrolowanego przez sztuczną inteligencję, ta okazja nie powinna być tak daleka. Być może szukaliśmy tajemnicy nieśmiertelności w niewłaściwych miejscach.

Sztuczna inteligencja w podejmowaniu decyzji

Nawet najbardziej zasłużone profesorowie mogą mieć tylko kilka badań, ale w bazie Pubmed.com jest 25 milionów dokumentów. Obecnie nie da się tego utrzymać. Ale nadchodzi pomoc. Superkomputery typu IBM o nazwie Watson zostały przetestowane w kilku klinice w procesie podejmowania decyzji. Chociaż lekarz rozmawia z pacjentem, Watson sprawdza dokumentację medyczną i światową literaturę, a następnie przedstawia sugestie. Za każdym razem, gdy lekarz zadzwoni po ostateczne wezwanie, wszystkie potrzebne informacje są dostępne. AlphaGo może być kolejnym krokiem naprzód.

One Comment

Comments are closed.